Uz Eng Ru Ru
Biz bilan aloqa
 Adobe Flash Player

O’zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni

Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, milliy g’oyani rivojlantirish, ma’naviyatimizni tiklash, o’zligimizni anglash yo’lida katta hissa qo’shgan, yorqin iste’dodi va ijodi, ilmiy faoliyati, halol xizmati, yoshlarni ona yurtga muhabbat, istiqlol g’oyalariga sadoqat ruhida sog’lom va barkamol etib tarbiyalash hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvonlar va ordenlar bilan taqdirlansin:

«O’zbekiston Respublikasi san’at arbobi»

G’ofurov Ibrohim Usmonovich‎

—‎

O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, adabiyotshunos olim‎

‎‎«O’zbekiston Respublikasi fan arbobi»

Nazarov Baxtiyor‎

—‎

O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, adabiyotshunos olim‎

Negmatov Soyibjon Sodiqovich‎

—‎

O’zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi

‎‎«O’zbekiston Respublikasi xalq baxshisi»

Umirov Chori‎

—‎ ‎

Mehnat faxriysi, baxshi‎

‎‎«O’zbekiston Respublikasi xalq rassomi»‎

Sodiqov Marat Fayziyevich‎

—‎

O’zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, grafik rassom‎

‎‎«O’zbekiston Respublikasida xizmat ko’rsatgan yoshlar murabbiyi»‎

Qodirov Rauf G’ofurovich‎

—‎

O’zbekiston davlat konservatoriyasi Musiqiy pedagogika kafedrasi professori, musiqashunos‎

Sattorov Zafar Rahmonovich‎

—‎

Navoiy viloyati Xatirchi tumanidagi bolalar-o’smirlar sport maktabining erkin kurash bo’yicha murabbiyi‎

‎‎«O’zbekiston Respublikasida xizmat ko’rsatgan jurnalist»

Majnunova Risliq Tojiboyevna‎

—‎‎

«Namangan haqiqati» gazetasi bo’lim mudiri‎

Nizayev Timur Tedjiyevich‎

—‎‎

«Pravda Vostoka» gazetasi bo’lim mudiri‎

‎‎«O’zbekiston Respublikasida xizmat ko’rsatgan madaniyat xodimi»‎

Genjemuratov Baxtiyor Allambergenovich ‎

—‎

O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir‎

Ziyoxonov Xurshid Javidovich‎

—‎‎

Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti katta o’qituvchisi, grafik rassom‎

Ismoilova Jannat Hamidovna‎

O’zbekiston tarixi davlat muzeyi direktori‎

Lyashko Anatoliy Alekseyevich‎

—‎

Alisher Navoiy nomidagi O’zbekiston davlat akademik katta teatri bo’lim boshlig’i‎

Sapayev Sadaddin Mambetovich‎

—‎‎

Qoraqalpog’iston Respublikasi, Ellikqal’a tumani madaniyat bo’limiga qarashli «Bo’ston» ashula va raqs xalq ansambli badiiy rahbari‎

‎‎«O’zbekiston Respublikasida xizmat ko’rsatgan sog’liqni saqlash xodimi»‎

Karimova Saodat Naimovna‎

—‎‎

Qashqadaryo viloyati Kasbi tumani tibbiyot birlashmasi chaqaloqlar bo’limi neonatolog shifokori‎

Omarbayeva Sharigul‎

—‎

Qoraqalpog’iston Respublikasi Qorao’zak tumani tibbiyot birlashmasi neonatolog shifokori‎

‎‎«O’zbekiston Respublikasida xizmat ko’rsatgan sport ustozi»

Berdiyev Ro’ziqul Sa’dullayevich‎

—‎

Qashqadaryo viloyati «Nasaf» futbol klubi bosh murabbiyi‎

‎‎«O’zbekiston Respublikasida xizmat ko’rsatgan sportchi»

Jangabayev Rustam Komiljon o’g’li‎

—‎

Og’ir atletika bo’yicha O’zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi‎

Do’smurotov Sardorbek Mahmadiyor o’g’li ‎

—‎

Og’ir atletika bo’yicha O’zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi‎

«O’zbekiston Respublikasida xizmat ko’rsatgan xalq ta’limi xodimi»

Baymanova Tamara Alliyarovna‎

—‎

Qoraqalpog’icton Respublikasi Qorao’zak tumanidagi 31-ixtisoslashtirilgan umumiy o’rta ta’lim maktabining kimyo fani o’qituvchisi‎

‎‎«El-yurt hurmati» ordeni bilan

Chusovitina Oksana Aleksandrovna‎

—‎

Sport gimnastikasi bo’yicha O’zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi‎

‎‎«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan‎

Zohidov Romen Abdullayevich‎

—‎

O’zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi‎

Iskandarov Sa’dulla‎

—‎

O’zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi‎

Salohiddinov Mahmud‎

—‎

O’zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi, Matematika instituti bo’lim mudiri‎

‎‎«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Azimov Jaloliddin Azimovich‎

—‎

O’zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Botanika va zoologiya instituti bosh ilmiy xodimi‎

Azimova Gulchehra Sarvarovna‎

—‎‎

Toshkent davlat milliy raqs va xoreografiya oliy maktabi huzuridagi xoreografiya kollejining mumtoz raqs fani o’qituvchisi‎

Akbarov Hamidulla Ilyosovich‎

—‎‎

O’zbekiston Milliy universiteti jurnalistika fakulteti Televideniye va radioeshittirish kafedrasi professori‎

Aripova Salimaxon Fozilovna‎

—‎‎

O’zFA O’simlik moddalari kimyosi instituti bosh ilmiy xodimi‎

Asadov Damin Abdurahimovich‎

—‎‎

Toshkent vrachlar malakasini oshirish instituti Sog’liqni saqlashni tashkil qilish, moliyalashtirish va boshqarish kafedrasi mudiri, professor‎

Ahmedov Ismoiljon Mamasiddiqovich‎

—‎‎

Andijon olimpiya zaxiralari kollejining gandbol bo’yicha murabbiyi‎

Gospodarchuk Yuriy Mixaylovich‎

—‎‎

Toshkent shahridagi Turin politexnika universitetining jismoniy tarbiya fani o’qituvchisi‎

Ismoilova O’g’ilxon Hakimovna‎

—‎‎

Andijon viloyati Asaka tumani tibbiyot birlashmasi ko’p tarmoqli markaziy poliklinikasi vrachi‎

Isoyev Norxon Kichikovich‎

—‎‎

Buxoro davlat universiteti qoshidagi 3-Qorako’l akademik liseyining kimyo fani o’qituvchisi‎

Mannonov Abdurahim Mutalovich‎

—‎‎

Toshkent davlat sharqshunoslik instituti rektori‎

Mirzayev Mirpo’lat‎

—‎‎

O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir‎

Razzoqov Shokir ‎

—‎‎

Xorazm viloyati Bog’ot tumani 1-umumiy o’rta ta’lim maktabining tarix fani o’qituvchisi‎

Rahmonberdiyev G’appor ‎

—‎‎

Toshkent kimyo-texnologiya institutining Sellyuloza va yog’ochsozlik texnologiyasi kafedrasi professori

Sadriddinov Azmiddin Sadriddinovich‎

—‎‎

Toshkent davlat texnika universiteti yer usti transport tizimlari kafedrasi professori‎

Salimov Oqil Umurzoqovich‎

—‎‎

Iqtidorli yoshlarni qo’llab-quvvatlash «Ulug’bek» jamg’armasi rahbari‎

Tursunboyev Komil Jumayevich‎

—‎‎

O’zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «O’zbektelefilm» studiyasi bo’lim boshlig’i‎

Urmanova Flyura Faridovna ‎

—‎‎

Toshkent farmasevtika instituti farmakognoziya kafedrasi mudiri‎

Hamidov Hojiakbar‎

—‎‎

Toshkent irrigasiya va meliorasiya instituti Gumanitar fanlar kafedrasi professori‎

Xodjanov Muratbay Turdimuratovich‎

—‎‎

Qoraqalpog’iston Respublikasi teleradiokompaniyasi Qoraqalpog’iston telekanali rejissyori‎

Sharipova Nafisa A’zamovna‎

—‎‎

Sirdaryo viloyati Yangiyer shahridagi «Muruvvat» nogiron ayollar internat uyi direktori‎

Yusupbekov Nodirbek Rustambekovich‎

—‎‎

O’zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi, Toshkent davlat texnika universiteti professori‎

Ergashev Yusufjon Yoqubjonovich‎

—‎

«O’zbekiston» nashriyot-matbaa ijodiy uyi chop etish sexining 6-razryadli chop etuvchisi‎

Ergasheva Mastura Yah’yoyevna‎

—‎‎

Buxoro viloyati Bolalar uyi katta hamshirasi‎

Hobilov Tohir Abdumalikovich (Tohir Malik) ‎

—‎‎

O’zbekiston xalq yozuvchisi‎

Mamlakatimizda har tomonlama sog’lom va barkamol avlodni voyaga yetkazish ishiga qo’shgan katta hissasi hamda yoshlarni Vatanga muhabbat, istiqlol g’oyalariga sadoqat, sog’lom turmush tarzi tamoyillari ruhida tarbiyalashdagi xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:

‎‎II darajali «Sog’lom avlod uchun» ordeni bilan

Avazov Isroil Turdimurodovich‎

—‎

Samarqand viloyati Kattaqo’rg’on tumani tibbiyot birlashmasi bolalar bo’limi mudiri‎

Lyubchich Adelina Semyonovna‎

—‎

Respublika perinatal markazi direktori‎

Mamajonov Tursunali‎

—‎

Farg’ona tumani «Vodil chinori» xalq dorbozlari jamoasi badiiy rahbari‎

‎‎«Do’stlik» ordeni bilan

Abdurahimova Ma’muraxon To’xtasinovna‎

—‎

«Farg’ona haqiqati» gazetasi adabiyot va san’at bo’limi mudiri‎

Alimova Halimaxon‎

—‎

Toshkent to’qimachilik va yengil sanoat instituti professori‎

Asilov Asad Nosirovich ‎

—‎

O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi‎

A’zamov Quddus A’zamovich‎

—‎

O’zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «O’zbekiston» telekanali «Yangi jamiyat» studiyasi bosh muharriri

Boboyeva Zebo To’xtayevna

—‎

O’zbekiston Milliy axborot agentligi tarjima tahririyati tarjimoni‎

Bo’tayeva Farida Qo’ziyevna‎

—‎

O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir‎

Golovanov Vladimir Ivanovich‎

—‎

Toshkent hayvonot bog’i ilmiy xodimi‎

G’ulomov Isroil Jo’rayevich‎

—‎

«Istiqlol» san’at saroyi direktori‎

Jumayev Akmal Mengliyevich‎

—‎

Respublika ixtisoslashgan kardiologiya markazi Qarshi filiali reabilitasiya bo’limi boshlig’i‎

Jo’rayeva Sanobarxon Rahmonovna‎

—‎ ‎

Andijon viloyati Asaka tumani madaniyat bo’limi qoshidagi ansambl xonandasi‎

Zohidova Mashkura Isomiddinovna‎

—‎ ‎

«Narodnoye slovo» gazetasi tarjimoni‎

Isroilov Tojiboy G’ulomovich‎

—‎

Teatr arboblari uyushmasi a’zosi, rejissyor‎

Kaliyeva Dilfuza Taylakovna‎

—‎

O’zbekiston qozoq milliy madaniyat markazi yetakchi xodimi‎

Kan Aylita Anatolyevna‎

—‎

Samarqand davlat tibbiyot instituti 1-klinikasi reanimasiya bo’limi mudiri ‎

Qorayeva Rahobza Xursandovna‎

—‎

Surxondaryo viloyati Sariosiyo tumanidagi 62-umumiy o’rta ta’lim maktabi direktori‎

Karimov Abduqahhor Abdusamatovich ‎

—‎

«O’zbekfilm» aksiyadorlik jamiyati ovoz operatori‎

Meliboyev Ahmadjon‎

—‎

O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, publisist‎

Mirzayev Ravshan Sharipovich‎

—‎

Surxondaryo viloyati «So’fi Olloyor» jamg’armasi raisi‎

Mirzamahmudov Ismoiljon ‎

—‎ ‎

O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir‎

Muhamedova Ra’no Timurxonovna‎

—‎ ‎

Badiiy gimnastika bo’yicha Respublika olimpiya zaxiralari sport maktabi murabbiyi‎

Nedorezov Aleksandr Ivanovich‎

—‎ ‎

Erkin kurash bo’yicha O’zbekiston milliy terma jamoasi murabbiyi‎

Nikitina Lyubov Nikolayevna‎

—‎ ‎

Farg’ona viloyati ko’p tarmoqli tibbiyot markazi jarrohlik bo’limi mudiri‎

Paxomov Georgiy Lvovich‎

—‎ ‎

Toshkent tibbiyot akademiyasi fakultet va gospital jarrohlik kafedrasi dosenti‎

Paluaniyazova Ulmeken Joldasbayevna‎

—‎ ‎

Qoraqalpog’iston Respublikasi teleradiokompaniyasi Qoraqalpog’iston radiokanali bosh muharriri o’rinbosari‎

Rajabov Tohir Yunusovich‎

—‎ ‎

Pensioner, sozanda‎

Rizayev Shuhratilla Tursunovich‎

—‎ ‎

«O’zbekkino» Milliy agentligi Bosh direktorining birinchi o’rinbosari‎

Saypiyev Akbar‎

—‎ ‎

Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Navoiy filiali shifokor travmatologi‎

Samandarov Erkin‎

—‎ ‎

O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi‎

Sergeyev Vyacheslav Alekseyevich‎

—‎ ‎

Baydarka va kanoeda eshkak eshish bo’yicha O’zbekiston milliy terma jamoasi murabbiyi‎

Sultanova Dina Agayanovna‎

—‎ ‎

Mehnat faxriysi, adabiy tarjimon‎

To’laxo’jayeva Muhabbat Turobovna‎

—‎ ‎

O’zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti San’atshunoslik va madaniyatshunoslik kafedrasi professori‎

Tursunov Ubaydulla Riqsiboyevich ‎

—‎ ‎

«Sharq» nashriyot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasi ofset bosma sexi chop etuvchisi‎

Xolmatov Niyozali‎

—‎ ‎

O’zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, miniatyurachi rassom‎

Xoltojiyev Abdurahmon Akbarovich‎

—‎ ‎

O’zbekiston Badiiy jamoalari ijodiy birlashmasi Yunus Rajabiy nomidagi «Maqom» ansambli sozandasi‎

Cherkasova Galina Viktorovna‎

—‎ ‎

O’zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Mikrobiologiya instituti katta ilmiy xodimi‎

Hotamov Azamat Kamolovich‎

—‎ ‎

Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti dosenti, haykaltarosh‎

Shayxova Tausifa Valiyevna‎

—‎ ‎

Toshkent shahar ruhiy kasalliklar klinik shifoxonasi shifokor-psixiatri‎

Egamberdiyev Asilbek Qo’zihaydarovich‎

—‎ ‎

Sirdaryo viloyati belbog’li kurash bo’yicha terma jamoasi katta murabbiyi‎

Esonov Turkman‎

—‎ ‎

Samarqand davlat arxitektura-qurilish instituti dosenti, haykaltarosh‎

‎‎Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ma’naviy-ma’rifiy va ijtimoiy islohotlardagi faol ishtiroki, samarali mehnati, yosh avlodni Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishiga qo’shgan hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:‎

‎‎‎‎«Shuhrat» medali bilan

Abdurasulova Gulchehra Ibragimovna‎

—‎ ‎

Farg’ona viloyati turon yakkakurashi bo’yicha terma jamoasi murabbiyi‎

Alxamov Normuhammad‎

—‎ ‎

Navoiy viloyati bolalar ko’p tarmoqli tibbiyot birlashmasi vrach neonatologi‎

Bo’riyev Zabardast Tojiboyevich‎

—‎ ‎

O’zFA Genomika va bioinformatika markazi direktorining ilmiy ishlar bo’yicha o’rinbosari‎

G’aniyeva Zumradxon Yuldashevna‎

—‎ ‎

Farg’ona viloyati «Muruvvat» nogiron bolalar internat uyi o’qituvchisi‎

Geydelbax Galina Pavlovna‎

—‎ ‎

«O’zbekfilm» aksiyadorlik jamiyati pardozchi-rassomi‎

G’ulomov Shavkat Murtazoyevich‎

—‎ ‎

Respublika «Hunarmand» uyushmasi Buxoro viloyati bo’limi a’zosi, kandakor usta‎

Davletmuratova Gulnara Begdullayevna‎

—‎ ‎

Qoraqalpog’iston Respublikasi Taxtako’pir tumani «Taxtako’pir tongi» gazetasi muharriri‎

Dadajonova Charosxon G’iyosovna‎

—‎ ‎

O’zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «Madaniyat va ma’rifat» telekanali Ilmiy-ma’rifiy dasturlar muharririyati bosh muharriri o’rinbosari‎

Jalilov Akmaljon Olimovich‎

—‎ ‎

Namangan viloyati kardiologiya markazi intervension kardiologiya bo’limi mudiri‎

Ibragimova Gulnoz O’roqovna‎

—‎ ‎

Qashqadaryo viloyati Shahrisabz texnologiya kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi‎

Eshonqulova Gulzira Samikovna‎

—‎ ‎

Toshkent viloyati Ohangaron tumanidagi «Muruvvat» nogiron erkaklar internat uyi tibbiyot hamshirasi‎

Eshonxonova Maqsuda Shokirovna‎

—‎ ‎

«O’zbekiston» nashriyot-matbaa ijodiy uyi yetakchi korrektori‎

Karimnazarova Saodat Ismoilovna‎

—‎ ‎

Sirdaryo viloyati Boyovut tumanidagi 5-umumiy o’rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o’qituvchisi‎

Kuranbayeva Altinpashsha Xojayazovna‎

—‎ ‎

Xorazm viloyati Bog’ot tumani davlat sanitariya-epidemiologiya nazorati markazi epidemiologi‎

Mavlonova Muhayyoxon Avazovna‎

—‎ ‎‎

Toshkent viloyati Angren kimyo sanoati kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi‎

Mamedova Dilorom Rahmatjonovna‎

—‎ ‎‎

O’zbekiston davlat san’at muzeyi ilmiy xodimi, rangtasvirchi rassom‎

Mirzayeva Mahbuba Sultonovna‎

—‎ ‎‎

Respublika onkologiya va radiologiya tibbiyot markazining Jizzax filiali dispanseri hamshirasi‎

Mirmuhamedova Aziza Habibullayevna‎

—‎ ‎‎

Samarqand viloyati bolalar ko’p tarmoqli tibbiyot markazi neonatologiya bo’limi mudiri‎

Murtazoqulov Mahkam‎

—‎ ‎‎

Jizzax san’at kolleji o’qituvchisi‎

Nabiyeva Surayyo Sayfullayevna‎

—‎ ‎‎

«O’qituvchi» nashriyot-matbaa ijodiy uyi tahririyat bo’limi texnik muharriri‎

Najimiddinov Toir Shahobiddinovich‎

—‎ ‎‎

O’zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi Toshkent telemarkazi tasvirga olish guruhi smena boshlig’i‎

Nizametdinov Najmiddin G’ulomovich‎

—‎ ‎‎

O’zFA Davlat adabiyot muzeyi yetakchi ilmiy xodimi‎

Rahmonov Temirqul Tangriyevich‎

—‎ ‎‎

Surxondaryo viloyati ko’p tarmoqli tibbiyot markazi jarohat oqibatlari va ortopediya bo’limi boshlig’i‎

Sobirov Omonboy Atabayevich‎

—‎ ‎‎

Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Xorazm filiali reanimasiya bo’limi mudiri‎

Sodiqova Nasiba Amanovna‎

—‎ ‎‎

Respublika ixtisoslashtirilgan san’at maktab-internati musiqa fani o’qituvchisi‎

Salaxo’jayev Raufxon Farhodxonovich‎

—‎ ‎‎

Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universiteti o’qituvchisi‎

Salimova Mahfuza Hamidovna‎

—‎ ‎‎

«Hunarmand» uyushmasining Buxoro viloyati bo’limi a’zosi, zardo’z usta‎

Seytmuratov Mateke Muxamatdinovich‎

—‎ ‎‎

O’zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi Nukus teleradiomarkazi ko’chma texnika vositalari guruhi katta elektromexanigi‎

Siddiqov O’tkir‎

—‎ ‎‎

O’zbekiston badiiy jamoalari ijodiy birlashmasi konsert boshlovchisi‎

Siddiqova Feruzaxon No’monovna‎

—‎ ‎‎

Andijon viloyati teleradiokompaniyasi direktori o’rinbosari‎

Sultonova Gulbahor Boltayevna‎

—‎ ‎‎

Xorazm viloyati Yangibozor tumanidagi 13-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi‎

Tillaxo’jayeva Surayyo Qahhorovna‎

—‎ ‎‎

R.Glier nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik liseyi jo’rnavozi‎

Tojiboyeva Adibaxon G’apporovna‎

—‎ ‎‎

Namangan viloyati Norin tumanidagi 16-umumiy o’rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o’qituvchisi ‎

Tolipov Samat Abdilahatovich‎

—‎ ‎‎

O’zFA Bioorganik kimyo instituti katta ilmiy xodimi‎

Tursunqulov Eshqul Azimovich ‎

—‎ ‎‎

Samarqand viloyati Jomboy tumani Ko’kgumbaz madaniyat va aholi dam olish markazi to’garak rahbari‎

To’rayev Shavkat Nishonovich‎

—‎ ‎‎

Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi bosh mutaxassisi‎

O’lmasova Musavvar Jamolovna‎

—‎ ‎‎

Respublika dizayn kolleji katta o’qituvchisi, rangtasvirchi rassom‎

Urazbayev Darmenbek Turdibekovich‎

—‎ ‎‎

«Tasviriy oyina» ijodiy uyushmasi Qoraqalpog’iston bo’limi rahbari‎

O’rmonova Toshxon Ibragimovna‎

—‎ ‎‎

Farg’ona viloyati Marg’ilon pedagogika kollejining maxsus fan o’qituvchisi‎

O’roqov A’zam Asqarovich ‎

—‎ ‎‎

Buxoro viloyati madaniyat boshqarmasi tasarrufidagi viloyat ko’zi ojizlar maxsus kutubxonasi direktori‎

Hamidov Ixtiyor Murtazoyevich‎

—‎

Buxoro viloyati Kogon shahar tibbiyot birlashmasi anestiziologiya-reanimasiya bo’limi mudiri‎

Hikmatova Luiza Anvarovna‎

—‎

Suv sporti turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o’smirlar sport maktabi direktori‎

Xolova Tojixol Yarashovna‎

—‎

Jizzax viloyati Paxtakor tumanidagi 10-sonli «Shodlik» maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi ‎

Hasanova Nasiba Manabovna‎

—‎

Qashqadaryo viloyati Qarshi san’at kolleji o’qituvchisi‎

Hoshimova Oysha Isoyevna‎

—‎

Buxoro viloyati Buxoro shahridagi 32-sonli «Mehribonlik uyi» tarbiyachisi‎

O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh. MIRZIYoYeV

Toshkent sh.,

2017 yil 25 avgust,

PF-5164-son